Tvoříme bydlení budoucnosti


Světlo, otevřený prostor a vizuální propojení s přírodou?

Určitě! Ale především maximální účelnost, snadnou údržbu, a naprostou efektivitu, vážíme si totiž
drahocenného času který (ne)máme.

Dům LIVEN je perfektním bytem v zahradě. Architektonické řešení posiluje zdravý životní styl, pocit domova a bezpečí. Celkový design citlivě zapadá do konkrétní krajiny.


Budete jezdit elektromobilem/plug-in hybridem?

Zřejmě si umíte spočítat, že s fotovoltaikou v budoucnu ušetříte nemálo peněz. Už jen proto, že vám bude dům produkovat PHM pro elektromobil.

Máme pro vás dobrou zprávu, domy LIVEN totiž vyprodukují více energie než spotřebují. Používáme totiž integrovanou fotovoltaiku do střešní krytiny která nenarušuje design domu. Energii, kterou nespotřebuje domácnost ukládáme do baterie, ze které budete moct napájet váš vůz.Záleží Vám na životním prostředí?

V LIVEN nesnášíme zbytečné plýtvání. Domy stavíme rychle, s minimálními nároky na dopravu a takřka bez odpadu. Vyprodukují o 80% méně CO2 při srovnání s obdobnou cihelnou stavbou s využitím běžných technologických postupů.Produkce a spotřeba energie:

Energetická koncepce domu LIVEN je založena na principu kaskádové úspory energie. Díky virtuální baterii EON, která umožňuje ukládání v létě vyrobené energie na zimu, je snadné i případné pokrytí celkového nedostatku či extrémní okamžité spotřeby.

Náš konfigurátor vám spočítá předpokládané úspory a kromě vizualizací dané konfigurace tato data také promítne do grafů energetické bilance a možných úspor.

Ukázkový graf ukazuje bilanci předpokladu generované a spotřebované energie v průběhu roku:

● Zdrojem energie je střešní fotovoltaika spolu s krbovou vložkou, napojenou na zásobník tepla s tepelným čerpadlem a rekuperací tepla z šedé vody

● Odběr energie tvoří spotřeba na cirkulační vytápění (UT), ohřev vody (TUV) a klimatizaci, spolu s kompletní spotřebou elektřiny v domácnosti a exteriéru, zohlednující vliv počtu bydlících

● Bilance potřeby a přebytku energie definuje kapacitu potřebné virtuální baterie

Napište nám nebo zavolejte.

Rádi se s vámi sejdeme osobně nebo online a poskytneme vám více údajů pro vaše úvahy a rozhodnutí.

Úspora za energie za 25 let

Srovnání LIVEN / běžný dům - příklad typické konfigurace 3+kk

Bilance - možné úspory za energie, paliva a pohonné hmoty v průběhu dalších 25 let. Model postihuje komplexní dopady včetně využití vozidel - srovnáváme:


A) Dům LIVEN TIP: Náklady na topení, ohřev vody a klimatizaci (údržba, revize, dřevo pro krb, virtuální baterie), predikce dle roční inflace 2%. Elektromobil: Spotřeba elelktormobilu při nájezdu 18 tis. km/rok, (kalkulováno včetně plateb za elektřinu při dobíjení mimo dům), predikce dle roční inflace 2%


B) Solidní soudobý, zděný dům: Běžná spotřeba pro topení + ohřev vody (zemní plyn) - predikce cen dle vývoje za minulých 10 let, spotřeba elektřiny včetně vaření bez klimatizace (!) - predikce dle vývoje cen za minulé 3 roky. Automobil: Nájezd 18 tis. km/rok, spotřeba 5,7l, cena PHM 26,70Kč - predikce dle roční inflace 2%


* úsporu tvoří výroba energie fotovoltaikou, tepelná koncepce domu a úspornější provoz elektromobilu

* ve srovnání není kalkulována pořizovací cena vozidel